اعلام جمعه «بی اعتمادی به آمریکا» از سوی کمیته صیانت از منافع ایران

بر این اساس این کمیته از ملت شریف ایران می خواهد در سلسله راهپیمایی های “مرگ بر آمریکا” فردا جمعه (19 مهرماه) را به نام جمعه «بی اعتمادی به آمریکا» نامگذاری کرده و پیام رسای خود مبنی بر عدم پذیرش هرگونه ظلم و تحقیر را به گوش مسئولین و رسانه ها برسانند.

بسم الله الرحمن الرحیم

دولت آمریکا، غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهدشکن است. رهبرمعظم انقلاب

این روزها که ملت ایران و منطقه خاورمیانه در حال عبور از پیچ تاریخیِ شکل دهی و هویت بخشی به آینده منطقه است شعارهای اساسی انقلاب اسلامی همچون استقلال طلبی، ‌آزادی خواهی، عدالتخواهی و استکبارستیزی به سخن همه ملت های آزاده تبدیل شده است. شعار «مرگ بر آمریکا» که روزی شعار اختصاصی ملت ایران بود نه به معنای اعتراض به یک کشور بلکه به معنای بی اعتمادی مطلق به دولتی است که تاریخ خیانت ها و جنایت هایش علیه ایران و ایرانیان سابقه ای دیرینه دارد.

مرگ بر آمریکا مرگ بر اشرافیت، مرگ بر نظام ظالمانه خودکدخدا پنداری و دیگران رعیت پنداری است. مرگ بر آمریکا مرگ بر تاریخِ سیاهِ استعمار کهنه و استعمار نوین علیه ملت ها و ایستادگی در برابر آن برای نقش زدن یک طرح نو با محوریت آزادی خواهان و مبارزان حقیقت جو در جهان است. مرگ بر آمریکا تجلی خروش ملت ها علیه نظام سرمایه داری است که تاریخ جرم ها و جنایت هایش از حمله و لشکر کشی به کشورها تا راه اندازی کودتا و جنگ تحمیلی و کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان هرگز از اذهان پاک نخواهد شد.
کمیته صیانت از منافع ایران ضمن تقدیر از اذعان مسئولین به اقدامات نابجای صورت گرفته در سفر نیویورک در دیدار با نمایندگان مجلس، امیدوار است نمایندگان جمهوری اسلامی از اینگونه اشتباهات که بدلیل اعتمادهای بیجا در مذاکرات سابق همچون سعدآباد نیز رخ داده درس عبرت گرفته باشند و ان شاالله در مذاکرات هسته ای آتی مطلقا شاهد بروز چنین خطاها و اقدامات نابجایی نباشیم تا پس از یک بازی تبلیغاتی، مسئولین گرگ صفت آمریکا بار دیگر از روی میز بودن تمام گزینه ها علیه ملت ایران سخن بگویند.
بر این اساس این کمیته از ملت شریف ایران می خواهد در سلسله راهپیمایی های “مرگ بر آمریکا” فردا جمعه (19 مهرماه) را به نام جمعه «بی اعتمادی به آمریکا» نامگذاری کرده و پیام رسای خود مبنی بر عدم پذیرش هرگونه ظلم و تحقیر را به گوش مسئولین و رسانه ها برسانند.
کمیته صیانت از منافع ایران/ 18 مهرماه 1392

2 نظر

 1. امیر گفت:

  به نظر شما رئیس جمهور ایران وقتی برای اولین بار بعد از 35 سال با رئیس جمهور آمریکا هم صحبت می شود باید به او چه بگوید؟
  آیا نباید بگوید “دلمان خون است. از کودتای 28 مرداد تا پرواز 655 تا تحریم های ظالمانه ی امروز. اما ما ایستاده ایم”؟
  آیا نباید بگوید “بیماران ما به خاطر تحریم های غیر انسانی و بی سابقه که به دارو هم رسیده است می میرند. اما ما ایستاده ایم”؟
  آیا نباید بگوید “نفرت از آمریکا مختص ایران نیست. حداقل 140 کودک در حملات هواپیماهای بدون سرنشین به پاکستان و یمن کشته شده اند. مرگ بر آمریکا از اعماق جان مردم برمی آید. مرگ بر آمریکا دیگر جزو شعارهاى اختصاصى ملت ایران نیست؛ در بسیارى از کشورها گفته میشود. “؟
  آیا رئیس جمهور محترم اینها را گفت؟
  سخنان دکتر روحانی در نشست با نمایندگان مجلس:
  “روز پاياني که مي خواستم از نيويورک برگردم که در واقع آنجا جمعه ظهر بود اين دو طرف با هم مرتب مذاکره مي کردند که حالا چي شد؟ خوب شد؟ بد شد؟ حالا چي کار کنيم؟ من نماز ظهر و عصر را که خواندم، گفتند بحث اين شده که حالا که نيم ساعتي فرصت داريد، از کاخ سفيد به شما زنگي بزنند و به شما بگويند سفر شما به خير. شما اين را جواب بدهيد و من گفتم اين چيست؟ همه دوستان بر اين مساله اصرار کردند اتفاق نظر داشتند که اگر شما مي‌گوييد آن تحقير نبايد بشود فضاي آمريکا بايد تعديل شود، دشمنان نتوانند سوء استفاده کنند، حتي گفتند آقاي نتانياهو دارد به آمريکا مي‌رسد و فردا مي‌آيد و بهانه مي شود و اصرار کرديم و گفتيم وقت ما که تمام شده و بايد حرکت کنيم، در همين حين موبايل سفير ما زنگ خورد و کاخ سفيد پشت خط بود. ما در اين مکالمه تلفني کوتاه که من فکر مي‌کنم يک ربع يا 20 دقيقه شايد طول کشيد. اساس بحث ما در اين مکالمه تلفني بحث هسته‌اي بود. من به ايشان گفتم که همه اختيار در مذاکره هسته‌اي را به وزير امور خارجه داديم و شما همه اختيار را به وزير خارجه‌تان بدهيد و بگوييد که اين کار بايد در يک زمان کوتاه تمام شود. ايشان گفت: همين طور هست و من به وزير خارجه دستور دادم که با خلاقيت در اين کار حرکت کند، کار جلو برود و ما هم آن را قبول داريم که بايد در يک زمان کوتاهي حل و فصل شود. بعد من گفتم ما در مسئله هسته‌اي به دليل (نه به خاطر حرف اين و ‌آن) به خاطر اينکه ما دنبال سلاح نبوديم و نيستيم، اصلا به دلايل موازين اخلاقي و شرعي‌مان، ايشان هم گفت: بله، فتواي رهبر معظم انقلاب هم همين بوده است. به هر حال گفت: supreme leader شما هم همين فتوا را داده و از همين کلمه فتوا هم استفاده کرد. شما هم در سخنراني ها محکم گفتيد که دنبال هسته‌اي نيستيد و حالا يک عده‌اي شک و شبهه دارند اين را بايد يک جوري رفع کنيم. گفتم ما که مشکلي براي مذاکره نداريم، منتهي اين مذاکره بايد در يک زمان کوتاهي انجام گيرد که سريع‌تر انجام شود. بعد ايشان گفت که ما مسائل فراواني در منطقه و جهان داريم که امنيت ملي ايران و آمريکا مي‌تواند مد نظر باشد، منافع مشترک دو کشور و ما آن مسائل را دنبال کنيم. من گفتم اصل اينکه ما مسائل فراواني داريم بله، مسائل فراواني داريم، اما اول بايد هسته‌اي حل و فصل شود و بعد ممکن است خيلي مسائلي باشد که ما بايد با هم حرف بزنيم و گفتگو کنيم. گفت من با شما در اين نظر مشترک هستم و اين درست است ما بايد اول هسته‌اي را حل و فصل کنيم. بعد گفتم بين ما خيلي مسائل عجيب و غريبي در اين 35 سال گذشته است روزهاي سياه و تاريک و اين چيزي نيست که در زمان کوتاه بتوان حل کرد و گفت بله، گفته‌ام که اين يک شبه حل نمي شود اما الان زماني است که مي توانيم اين اراده را داشته باشيم و حرکت کنيم و برويم مسائل را حل و فصل کنيم.
  در مجموع من فکر مي‌کنم اين مکالمه تلفني يک مقدار شرايط را تسهيل کرد. ما فکر مي کنيم با يک مکالمه تلفني طرف بايد بيايد اشهد ان لا اله الاالله هم بگويد، (خنده حضار) حالا به هر حال بحث اين است که يک مقدار فضا تلطيف شود و راه باز شود ما بتوانيم در مذاکره پيشرفت بيشتري داشته باشيم و بتوانيم به مقصد برسيم.”

 2. علیرضا گفت:

  شهید بهشتی:من و همفکرانم با کسانی که بخواهند سیاست نه شرقی نه غربی را خدشه دار کنند مبارزه می کنیم

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏