گزارش تصویری: جمعه اعتراض به بدعهدی آمریکا و خط سازش داخلی

روز جمعه 20 فروردین 1395 مصادف با روز فناوری هسته‌ای و سالروز قطع رابطه با آمریکا راه‌پیمائی با هدف نشان دادن اعتراض نسبت به نقض مکرر برجام و عبور از شروط نه گانه رهبری انقلاب درباره برجام بعد از نماز جمعه برگزار شد.

چند ماه از آغاز اجرای برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است، ولی طرف غربی هر بار به بهانه‌ای از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کرده و به گفته مسئولین وزارت خارجه و شخص ظریف، تحریم‌ها روی کاغذ لغو شده اما آمریکا با سنگ‌اندازی مانع تحقق اهداف جمهوری اسلامی می‌شود.

متأسفانه در این شرایط هیچ کدام از مسئولان دولتی و حتی هیأت نظارت بر برجام اقدامی در مقابل این بدعهدی‌ها انجام نمی‌دهند و رهبر انقلاب مجبور می شود یکه و تنها از این بدعهدی‌ها انتقاد کند و نسبت به جریان نفوذی در نظام هشدار دهد. در این فضای سکوت رقت‌انگیز مسئولان، جنبش دانشجوئی با همراهی مردم اعتراض خود را به این بدعهدی‌ها نشان دادند.

روز جمعه 20 فروردین 1395 مصادف با روز فناوری هسته‌ای و سالروز قطع رابطه با آمریکا  راه‌پیمائی با هدف نشان دادن اعتراض نسبت به نقض مکرر برجام و عبور از شروط نه گانه رهبری انقلاب درباره برجام بعد از نماز جمعه برگزار شد. با اتمام نماز، راه‌پیمائی آغاز شد و نمازگزاران پرشور ندای مرگ بر آمریکا سر دادند. از جمله شعارها و پلاکاردها می‌توان به «پاسخ بدعهدی‌ها، مرگ بر آمریکا»، «از اثرات برجام، تحریم پشت تحریم»،‌ «ای کاسبان تسلیم، کجاست لغو تحریم» و «چرا هیأت نظارت بر برجام در مقابل بدعهدی آمریکا ساکت است» اشاره داشت. در پایان راهپیمایی قطعنامه‌ای در این باره توسط یکی از دانشجویان قرائت شد.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏