بازتاب “جمعه نه به توافق به هر قیمتی” در بخش‌های خبری سیما + فیلم   صدا و سیما سانسور اعتراضات مردمی به روند هسته‌ای را پایان می‌دهد؟

بیش از دو سال است که اعتراضات مردمی و دانشجویی در گستره‌ی کشوری و به تعداد زیاد علیه رفتارهای دولت یازدهم به ویژه در عرصه سیاست خارجی این دولت وجود داشته است. و در تمام این مدت صدا و سیما با اتخاذ رویکرد حمایت تمام قد تنها به تعریف، تمجید و پخش ادعاهای دولت در عرصه‌های مختلف پرداخته است.

اما جمعه ۸ خرداد بخش‌های خبری صدا و سیما پس از مدت‌ها سانسور خبری معترضان به مذاکرات هسته‌ای، اقدام به پخش اعتراضات مردمی علیه روند مذاکرات فعلی نمود.

 

بازتاب جمعه نه به توافق به هر قیمتی در صدا و سیما

پس از برگزاری تظاهرات اعتراضی پس از نماز جمعه در بیش از ۲۰ شهر کشور با عنوان «نه به توافق به هر قیمتی»، صدا و سیما در مختلف خبری اشاره‌ای به این تجمع نمود. هر چند صدا و سیما تلاش نمود تا پیام این تجمعات را تنها معطوف به اعتراض به زیاده‌خواهی‌های آمریکا نشان دهد و اعتراض مردم به کم‌کاری‌ها، آمریکادوستی، و عدم درایت تیم دیپلماسی دولت یازدهم را همچنان در سانسور نگاه دارد. فیلم زیر بخش‌هایی از این پوشش خبری است. آیا همین مقدار اندک از پوشش اعتراضات مردمی که در دو سال گذشته با شدت و گستره‌ی زیادی وجود داشت، را می‌توان نشانه‌ای بر پایان دوران سانسور منتقدان مذاکرات هسته‌ای در صدا و سیما دانست؟ باید منتظر ماند اما عدم پوشش چندین برنامه (چون اصفهان) و پوشش بسیار حاشیه‌ای از حماسه‌ی عظیم ۷ خرداد مردم مشهد، امیدهای چندان زیادی باقی نمی‌گذارد.

بازتاب “جمعه نه به توافق به هر قیمتی” در بخش‌های خبری سیما

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏