اعتراض فعالان دانشجویی به مذاکرات روحانی و اوباما در حاشیه مراسم استقبال از رئیس‌جمهور

حاشیه‌نگاری فارس از مراسم استقبال از رئیس‌جمهور

اعتراض فعالان دانشجویی به مذاکرات روحانی و اوباما در حاشیه مراسم استقبال از رئیس‌جمهور
معترضان به احترام شهدای هواپیمای مسافری ایرباس که توسط آمریکایی‌ها و در خلیج فارس سرنگون شد و شهدای دوران ستمشاهی که با گلوله‌های آمریکایی به شهادت رسیدند، یک دقیقه سکوت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در حالی که ساعتی قبل حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به ایران بازگشت، جمعی از فعالین دانشجویی در ورودی پاویون جمهوری فرودگاه مهرآباد که مسیر خروج رئیس‌جمهور بود تجمع کرده و به مذاکرات صورت گرفته بین وزرای خارجه ایران و آمریکا اعتراض کردند.

در حاشیه این تجمع کمیته‌ای با عنوان صیانت از منافع ایران با حضور اتحادیه دانشجویی و مردمی در اعتراض به مذاکرات ایران و آمریکا در نیویورک، اعلام موجودیت کرد که متن بیانیه این کمیته در بین تجمع‌کنندگان قرائت شد.

در ادامه این تجمع ، معترضین به احترام شهدای هواپیمای مسافربری ایرباس که توسط آمریکائیها و در خلیج فارس سرنگون شد و شهدای دوران ستمشاهی که با گلوله‌های آمریکایی به شهادت رسیدند، یک دقیقه سکوت کردند.

از سوی دیگر حامیان حسن روحانی نیز در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور حضور داشتند که با شعارهایی همچون «روحانی متشکریم» و «صل ‌علی محمد بوی بهشتی آمد» و قربانی کردن گوسفند به استقبال وی آمده بودند.

اما در حالی که دو گروه معترض و حامی حسن روحانی بدون تنش و درگیری خاصی به اعتراض و حمایت از رئیس‌جمهور ایران مشغول بودند، عبور خودروی حامل حسن روحانی  از بین جمعیت حاشیه هایی را در مراسم استقبال از حسن روحانی بوجود آورد.

با توجه به نزدیکی اذان ظهر، معترضین قصد اقامه نماز جماعت را داشتند که همزمان خودروی حامل رئیس‌جمهور نیز بی‌توجه به صف‌های تشکیل شده نماز جماعت از بین آنها عبور کرد و این امر موجب اعتراض شدید نمازگزاران و بروز درگیری بین حامیان و معترضان حسن روحانی شد که دخالت نیروی انتظامی اجازه تشدید درگیری‌ها را نداد و سرانجام خودروی حامل رئیس‌جمهور از میان تجمع‌کنندگان و فرودگاه مهرآباد خارج شد.

در این بین حضور عکاسان و خبرنگاران رسانه‌های خارجی نیز به چشم می آمد که به نظر می‌رسد انتشار اخباری نادرست از این مراسم استقبال همچون پرتاب لنگه کفش به سمت روحانی در راستای حضور این خبرنگاران و حاشیه سازی برای  مردم ایران صورت گرفت.

خبرنگار ما در حاشیه این مراسم شنید که سه تن از دانشجویان معترض به روحانی بازداشت شدند اما پیگیریهای لازم جهت تائید این خبر نتیجه بخش نبود.

خبرگزاری فارس

2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  باید باعاملین این فتنه بزرگ برخورد قانونی بشه،کشور که بدون صاحب نیست که چندتااراذل اوباش بدون صاحب بریزن خبابون وبه بهانه نماز،کشور ومقدسات را زیر سوال ببرن وباعث خونریزی بشن.تازمانی که رهبرمقتدری چون حضرت امام خامنه ای داریم نیازی به تصمیم این افراد نداریم،اگر هم تصمیم وعکس العملی باید نشون بده آقا خودشون اتخاذ میکنن.خواهشا فتنه قبل را دوباره به پا نکنین،؛مردم ایران نیاز به جان سوزی شماندارن

 2. بسیجی گفت:

  لطفا کمی بصیرت به خرج بدید
  لطفا خود را بهترین مفسران قرن ندانید
  لطفا خود را تنها حامیان انقلاب ندانید
  لطفا برخلاف امر رهبری عمل نکنید
  لطفا بهانه بنی اسرائیلی نیاورید
  لطفا سیاه نمایی نکنید
  لطفا توجیه نکنید
  لطفا خود را بهتر از دیگران میهن دوست و مذهبی ندانید
  لطفا متعصب نباشید
  لطفا گفته های رهبری را در طول دوره زمانی ها در کنار هم بررسی و تفسیر کنید و نه به یک گفته اتکا کنید
  لطفا داستان حرام شدن شراب از دید اسلام رو نگاهی بیاندازید
  لطفا داستان های جمگ های پیامبر و فتح مکه و همچنین صلح امام حسن را مطالعه کنید
  لطفا خوارج زمانه خود نباشید
  اعتراض راهی دارد که شما خلاف آن عمل کردید
  لطفا نگید خودجوش :
  شما چطور همگی وضو داشتید برای نماز اونهم وسط خیابان؟
  رییس جمهور در مصاحبه ای اعلام کرد اعتراض حق مردم است پس چرا رسانه ها را منتسب به ایشان می کنید؟
  چرا خود را همه مردم ایران تلقی می کنید؟
  از خدا بترسید
  هشدار و تذکر و رهنمود دانشجویی دادن به مسئولین راه دارد، اعتراض و بی حرمتی درست نیست
  همینکه مثل دوره احمدی نژاد با شما برخوردی نشد خداراشکر کنید
  لطفا مومن باشید در عمل و نه در ظاهر
  (می دانم اینها رو به نمایش نمی گذارید)

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏