اهداف برگزاری تجمع مشهد: باقرزاده: سخنگوی ستاد مردمی برگزاری تجمع 30 هزار نفره ی مشهد: دولت مسیر درستی را در قبال مذاکرات اتخاذ نکرده است.

مصطفی باقرزاده سخنگوی جنبش مردمی «حفاظت از منافع ایران» که اقدام به ساماندهی تجمع مشهدی ها در اعتراض به روند فعلی مذاکرات بی نفع و پرضرر نمود در گفتگو با فارس اهداف برگزاری این تجمع را ذکر نمود:

مصطفی باقرزاده سخنگوی جنبش مردمی «حفاظت از منافع ایران» که در مشهد به همت بیش از 50 تشکل مردمی فرهنگی و هیات های مذهبی شکل گرفت، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: پس از مدت‌ها روشنگریِ مستدل منتقدان درباره وضعیت مذاکرات هسته‌ای (که متأسفانه با بی‌اعتنایی مطلق تیم مذاکره‌کننده و حتی فحاشی و پرخاش‌گری آنان مواجه شد) و اعلام هشدارهای مکرر نسبت به پذیرش توافقاتی یک‌جانبه و خطرناک، امروز شاهد این هستیم که پذیرفتن آن موارد فاجعه‌بار، یک به یک از طرف تیم مذاکره‌کننده اعلام می‌گردد و همین امر موجب واکنش مردم مشهدمقدس گردیده و این تجمع در اعتراض به روند فعلی مذاکرات شکل گرفت.

وی در ادامه با اشاره به مسئله بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای گفت:  هفته‌ی گذشته نیز مسئله‌ی بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای -به عنوان تنها یکی از امتیازات واگذار شده- در صدر اخبار قرار گرفت و تا حدی برای عموم مردم روشن گردید که چه موارد مهمی در معرض حاتم‌بخشی تیم مذاکره‌کننده است.

وی در ادامه گفت: دولت مسیر درستی را در قبال مذاکرات اتخاذ نکرده است. اولا این دولت بدون توجه به ساخت درونی کشور و ظرفیت های اصلی داخل کشور برای مهار مشکل تحریم ها, تمام ظرفیت و هم و غم خود را به مذاکرات اختصاص داده و ظرفیت داخل کشور را فراموش کرده است. دوم اینکه مسیر طی شده در مذاکرات نیز به شدت نامتوازن بوده و این مسیر منجر به گستاخ تر شدن تیم آمریکایی شده است و عملا منافع ملی کشورمان با توجه به مسئله بازرسی های نظامی و همچنین نسبت داده ها و ستانده ها در مذاکرات نقض شده است.

وی ادامه داد: دراین برنامه که بیش از 30 هزار نفر از جمله مهرداد بذرپاش، پدر شهید احمدی روشن ،علی اکبر رائفی پور به سخنرانی پرداخت و در پایان نیز همخوانی 30هزار نفر از شرکت کنندگان با اجرای مداح اهل بیت حاج احمد واعظی با مطلع “ذره ای عجز در این میهن / ما اجازه نمیدهیم اصلا” اجرا شد.

سخنگوی جنبش مردمی حفاظت از منافع ایران در مشهد ادامه داد: انتظار می رود که دولت عزت مندانه و با گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع همه جانبه از منافع ملی در صحنه مذاکرات حاضر شود. ما در صحنه مذاکرات شاهد رفتارهای بعضا غیر دیپلماتیک و غیر عزت مندانه بودیم که همین رفتارها منجر به گستاخ شدن تیم امریکایی در صحنه مذاکرات شده است.

وی همچنین با اشاره به ماجرای فکت شیت های دو طرف ایرانی و آمریکایی و اینکه حتی پس از مطالبه رهبر گرانقدر انقلاب مبنی بر لزوم در جریان گذاشتن مردم، جزئیات مذاکرات مشخص نشد.

باقرزاده افزود: از یک طرف گزاره هایی که می آید و گفتگوهایی که می شود فکت شیت هایی که منتشر می شود آنها یک چیز است واز طرف دیگر مردم محرم نیستند و این در جریان نگذاشتن مردم، بوی عدول از برخی از خطوط قرمز را می دهد.

به گزارش خبرنگار فارس از تجمع میدانی مشهد، “هیهات منا الذله” ، “این است شعار ملت، قطع مسیر ذلت” و “مسیر بی نتیجه، باید پایان پذیرد”، ” مرگ بر آمریکا”  از اصلی ترین شعارهای مردم در این تجمع بزرگ بوده است.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏