نه بزرگ تهرانی ها به «توافق به هر قیمتی» + عکس

نمازگزاران تهرانی پس از اقامه نماز عبادی، سیاسی جمعه در راهپیمایی «اعتراض به توافق به هر قیمتی» شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمازگزاران تهرانی پس از اتمام نماز عبادی و سیاسی جمعه،در راهپیمایی «اعتراض به توافق به هر قیمتی» شرکت کردند.

بر پایه این خبر، راهپیمایان تهرانی همراه با نمازگزاران سایر شهرها در این مراسم به مسئولان اعلام داشتند که باید عزت ایران در این مذاکرات حفظ شود و نباید سیاست «توافق به هر قیمت» دنبال شود.

به گزارش فارس، کمیته صیانت از منافع ایران با صدور بیانیه‌ای از عموم مردم دغدغه‌مند دعوت کرد تا امروز جمعه 8 خرداد با برگزاری راهپیمایی «اعتراض به توافق به هر قیمتی» پیام عزت و اعتراض خود به سیاست «توافق به هر قیمت» را بار دیگر به مسئولین کشور و به دشمنان خارجی اعلام کنند.

ملت ایران مانند رهبر خود معتقد است: «توافق نکردن از توافق کردنی که در آن، منافع ملّت پامال بشود، عزّت ملّت از بین برود، ملّت ایران با این عظمت، تحقیر بشود، بهتر است. توافق نکردن شرف دارد بر یک چنین توافق کردنی».

تا زمانی که راهبرد «توافق به هر قیمتی» از طرف وزارت خارجه پیگیری شود، دیگر چیزی به نام تأمین عزت یا منفعت ملی، شرط موفقیت مذاکرات شمرده نمی شود.

گفتنی است پس از مدت‌ها روشنگری مستدل منتقدان درباره وضعیت مذاکرات هسته‌ای (که متأسفانه با بی‌اعتنایی مطلق تیم مذاکره‌کننده و حتی فحاشی و پرخاش‌گری آنان مواجه شد) و اعلام هشدارهای مکرر نسبت به پذیرش توافقاتی یک‌جانبه و خطرناک، امروز شاهد این هستیم که پذیرفتن آن موارد فاجعه‌بار، یک به یک از طرف تیم مذاکره‌کننده اعلام می‌گردد. هفته‌ی گذشته نیز مسئله‌ی بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای -به عنوان تنها یکی از امتیازات واگذار شده- در صدر اخبار قرار گرفت و تا حدی برای عموم مردم روشن گردید که چه موارد مهمی در معرض حاتم‌بخشی تیم مذاکره‌کننده است.

خیل راهپیمائیان با در دست گرفتن پلارکاردهای «نظارت نظامی عجب خیال خامی»،‌ مخالفت خود با هرگونه دسترسی و امکان نظارت نظامی آمریکا و کشورهای حامی آن را اعلام کردند.

 

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏