حبیبی: انتظار رسیدن به توافق برد-برد در مذاکرات هسته‌ای یک توهم است

دبیرکل حزب موتلفه افزود: ایران و آمریکا هیچ نقطه مشترکی در مبارزه با تروریسم ندارند/ پیشنهاد ملاقات روسای جمهور ایران و آمریکا یک نیرنگ جدید برای ملکوک کردن چهره انقلاب اسلامی است

به گزارش «نسیم» محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در جمع دبیران این حزب افزود: مفهوم «قاعده نفی سبیل» این است که خداوند در قوانین شریعت هیچگونه راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمین را باز نگذارده است و هر گونه راه تسلط کافران را بر مسلمانان بسته است. این اصل یکی از اصول مهم حاکم بر مناسبات اسلامی است.

حبیبی با اشاره به پدیده شوم تروریسم در جوامع اسلامی اظهار داشت: آنچه امروز به عنوان جریان تکفیری یاد می‌شود که در خشن‌ترین شکل ممکن در جریان تروریستی داعش نمود پیدا کرده است ساخته و پرداخته سرویسهای امنیتی و جاسوسی آمریکا و انگلیس و به ویژه رژیم صهیونیستی است. آنها این جریان را برای نفوذ و تسلط بر جریان اصیل اسلامی و انقلاب اسلامی در بلاد اسلامی راه‌اندازی کرده‌اند و اکنون که از دست پروردة خودشان برای خودشان احساس خطر می‌کنند دچار یک تناقض مضحک شده‌اند. لذا ما نمی‌توانیم بر ادعای غربیها مبنی بر مبارزه با تروریسم اعتماد کنیم و بر اساس این ادعا با آنها همکاری کنیم.

وی افزود: توانایی مردم عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی به لحاظ نظامی و سیاسی به قدری است که خود آنها می‌توانند این مشکل را حل کنند و نیازی به کمک از بیگانگان نیست.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در مبارزه با تروریسم بیان داشت: اظهارات جدید اوباما نوعی چراغ سبز به تروریستها بود چرا که آمریکاییها می‌خواهند از این بهانه برای مداخله امور داخلی سوریه و عراق از آن بهره‌برداری کنند.

وی ادامه داد: اوباما از یک طرف می‌گوید باید مخالفان سوری را تقویت کنیم و از طرف دیگر می‌گوید می‌خواهیم با داعش در سوریه مبارزه کنیم. جمع این دو حرف یعنی فریبکاری و نیرنگ در راهبرد مبارزه با تروریسم!

حبیبی همچنین در مورد گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: ما از شجاعت و صراحت تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی در دفاع از منافع و مصالح ملی حمایت می‌کنیم. اخبار رسیده از گفت‌و‌گوها حکایت از سرسختی و نقض پیمان طرف مقابل دارد. لذا ما اعتمادی به طرف غربی بخصوص آمریکا نداریم  انتظار رسیدن به توافق برد – برد یک توهم است.

وی با اشاره به حضور آقای رئیس جمهور در اواخر شهریور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: ممکن است طرف غربی پیشنهادی مبنی بر ملاقات رؤسای جمهور ایران و آمریکامبنی بر حل مناقشات بدهد. این یک نیرنگ و توطئه جدید برای ملکوک کردن چهره انقلاب اسلامی است ما نباید فریب آنها را بخوریم. آنها اگر صداقت داشتند به همین توافق ضعیف ژنو عمل می‌کردند. اما نه تنها به آن عمل نکردند بلکه دنبال تحریمهای جدید هستند. ما نباید فریب حیله‌های دیپلماتیک آمریکاییها را بخوریم. شرایط جهانی حکم می‌کند بر ظلم‌ستیزی و آمریکا‌ستیزی تاکید کنیم و به افکارعمومی جهان تفهیم کنیم هیچ چیزی بین ما و آمریکا که بوی سازش از آن به مشام رسد وجودندارد.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏