مثل سگ از توافق ژنو دفاع می‌کنم

صادق زیباکام معروف‌ترین حامی غیردولتی توافق ژنو تاکید کرد که از توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایران حمایت می‌کند و هر کسی این موضوع را محقق کند؛ پای آن فرد را خواهد بوسید.

به گزارش گروه فضای مجازی« خبرگزاری دانشجو»، صادق زیباکام معروف‌ترین حامی غیردولتی توافق ژنو تاکید کرد که از توقف غنی‌سازی اورانیوم در ایران حمایت می‌کند و هر کسی این موضوع را محقق کند؛ پای آن فرد را خواهد بوسید.

 

این استاد اصلاح‌طلب همچنین گفت مثل سگ از توافق ژنو دفاع می‌کند. صادق زیباکلام در مناظره با ابراهیم متقی با بیان اینکه دولت روحانی یک تحول بنیادین در رابطه با مذاکرات به وجود آورده، تاکید کرد: در این دولت نگاه گذشته تبدیل به این شده که ما می‌پذیریم شما نگرانی‌هایی در برنامه هسته‌ای ما دارید،‌ اما ما چکار می‌توانیم بکنیم که نگرانی‌های شما برطرف شود. وی افزود: حالا بعد از ۸ سال به غربی‌ها می‌گوییم نگرانی شما را درک کرده و برطرف می‌کنیم و در مقابل، آنها هم گفته‌اند که ما می‌پذیریم شما می‌توانید غنی‌سازی کنید و حتی ۳درصد هم باشد. زیباکلام در تشریح چگونگی رفع نگرانی‌های غربی‌ها اظهار داشت: آنها گفته‌اند شما به‌گونه‌ای به فعالیت‌های خود ادامه دهید که اگر روزی خواستید بمب هسته‌ای تولید کنید، به جای یک سال‌ ۵ سال طول بکشد و برای همین می‌گویند نباید ۱۹ هزار سانتریفیوژ باشد!

چون با این رقم طی یک سال می‌توانید سلاح هسته‌ای تولید کرده و باید تعداد آنها کم شود و الان در حال مذاکره بر سر تعداد سانتریفیوژ‌ها هستند. این استاد علوم سیاسی با تاکید فراوان گفت: فکر هسته‌ای از ابتدا غلط بوده همچنان که فکر تولید گندم هم در ایران از ابتدا غلط بوده است، چون تولید گندم نیازمند آب است.

 

زیباکلام از ظریف و عراقچی به خاطر اعتراض به تحریم‌های جدید آمریکا نیز انتقاد کرد و با الفاظ بسیار زشتی این 2 نفر را ترسو خواند. این استاد علوم سیاسی با نقض قاطعانه موضع‌گیری ظریف و عراقچی تصریح کرد: اینها تحریم‌های جدید نیست و تحریم‌های جدید آن چیزی بود که کنگره می‌خواست تصویب کند و اگر می‌کرد تا پایان سال ۲۰۱۴ صادرات نفت ایران صفر می‌شد.

 

در پایان این استاد علوم سیاسی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا بین سخنان شما نسبت به دستاورد بودن توافق ژنو و نیاز کشور به انرژی هسته‌ای تناقض وجود دارد، گفت: من از مفاد توافق خبر ندارم اما نسبت به کلیت آن مثل سگ می‌ایستم و از توافق ژنو دفاع می‌کنم و هر کس که غنی‌سازی را متوقف کند، 2 رکعت نماز شکر می‌خوانم و دست و پای او را می‌بوسم.

 

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏