تیم مذاکره‌کننده به دلیل رفتارهای آمریکا، از 1+5 تضمین بخواهد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره کننده به دلیل رفتارهای آمریکا، باید از گروه 1+5 تضمین بخواهد.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی «خبرگزاری دانشجو»، در مورد مذاکرات جدید ایران و 1+5 اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری در آستانه مذاکرات در جمع سفرا و اعضای تیم مذاکره کننده فرمودند آمریکا اصلا قابل اعتماد نبوده و حس خود برتربینی دارند و نباید به مذاکرات با آنها خوشبین بود چراکه اقدامات آنها در طی این چندسال نشان داده است که آنها با جمهوری اسلامی ایران دشمن بوده و خواهان به نتیجه رسیدن مذاکرات نیستند.

وی تصریح کرد: تحریم‌های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران همواره ثابت کرده است که دولتمردان آمریکایی در مذاکرات عهدشکن هستند و هراز چندگاهی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال می‌کنند لذا نباید به مذاکرات با آنها خوشبین باشیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: مهم‌ترین چالشی که در مذاکرات با آن روبرو هستیم رفتارهای زیاده‌خواهانه آمریکایی‌ها است، تیم مذاکره کننده کشورمان باید همواره در مذاکرات مراقب توطئه‌های مقامات آمریکایی باشد و از 1+5 تضمین بخواهد چراکه ما همواره ثابت کرده‌ایم در مذاکرات مصمم بوده و حسن‌نیت داریم اما چه تضمینی وجود دارد که پس از توافقنامه نهایی آمریکایی‌ها دوباره این توافق را نقض نکرده و به آن پایبند باشند.

نقوی‌حسینی خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده کشورمان باید به طرف مقابل هشدار بدهد که تکلیف خود را در مذاکرات روشن کنند و سپس به پای میز مذاکره با ایران بیایند چراکه در غیر اینصورت مذاکرات به نتیجه نخواهید رسید و ایران هیچ‌گاه از حقوق ملت خود کوتاه نخواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: تحریم‌های آمریکا نقض توافقنامه بود که رئیس‌جمهور موضع محکمی در مقابل این اقدام گرفتند اما دستگاه دیپلماسی باید قاطع‌تر برخورد کند و در ابتدای مذاکرات، از اعضای 1+5 تضمین بگیرد که توافقنامه‌ نباید نقض شود.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏