گزارش لحظه به لحظه از همایش “دلاوران دلواپس” اصفهان

گزارش لحظه به لحظه از همایش لواپسان اصفهان

به گزارش خبرنگار کمیته صیانت از منافع ایران ، شنیده ها حاکی از آن است که با برگزاری همایش در خیمه ی گلستان شهدا مخالفت شده است و مسئولین برگزاری درصدد برگزاری همایش در فضای باز مقابل مسجد لسان الارض گلستان یا حل مشکل مکان قبلی می باشند.

*مشکل خیمه حل شده است و همایش در آن مکان برگزار می شود.

*با گذشت نیم ساعت از ساعت اعلام شده برای برنامه ، هنوز آغاز نشده است و مردم در حال آمدن به مکان برگزاری هستند و خیمه نیز در حال پر شدن است.

* 17:44 برنامه با قرائت قرآن آغاز شد.

*پلاکارد هایی در دستان مردم است که به شرح زیر اند :
برای چرخاندن یک چرخ نباید همه ی چرخ ها متوقف شوند !
9 ماه است که چرخ سانتریفیوژ ها نمیچرخند ؛ پس چرا چرخ زندگی مردم نمیچرخد؟!
شهید آوینی : هر نقطه اتکاء بیرونی با یک ضعف درونی همراه است!
همچنین عکس هایی از شهید احمدی روشن و شهید علیمحمدی دیده می شود.

*نمایندگان و فعالان بسیاری در همایش همایش حضور دارند از جمله حجت الاسلام رسایی.

*آقای احمدی به بیان توضیحاتی درباره ی توافقنامه و تاریخچه ی هسته ای ایران پرداخت.

* یکی از مداحان اهل بیت به مداحی و مرثیه سرایی پرداختند.

*آقایان نصری و مقتدایی و نوبری و حجت الاسلام رسایی برای بیان صحبت هایشان به روی سن آمدند.

*نصری : من نگران و دلواپس هسته ای نیستم ، نگران خون شهدا و نگران رهبری هستم.
دلواپس این هستم که مشکل ما با هسته ای نیست و به قول حضرت آقا هسته ای بهانه است. دلواپس این هستیم که حضرت آقا بارها گفته اند که خوشبین نیستم اما همه ی ما دیدیم که آقای روحانی گفتند خوش بینی و بدبینی در دنیای سیاست معنی ندارد. دلواپس انقلاب هستیم که میخواهند با شیطان بزرگ آشتی کنند.دلواپس این هستیم که حضرت آقا میگوید علوم انسانی باید اسلامی شود ولی آقای روحانی گفت علوم انسانی مسیحی و اسلامی و یهودی ندارد.نتیجه ی علوم انسانی غربی همین توافقنامه است.ایشان نیز به بیان خاطره ای از آزادسازی خرمشهر پرداخت.

*رسایی : ما از طرفی نگران روند کنونی هستیم.نگران توافقنامه ی مبهم و کشداری هستیم که دشمنان ما را خوشحال کرده است.طبیعی بود که روند مذاکرات وین به نفع مردم بود ولی توافق ژنو به ضرر مردم بود.نگرانیم که خطوط قرمز رهبری شکسته شوند.قبلا نگرانی ما با نقد بود ولی اکنون با موضع حمایت است.عده ای نمیخواهند دلواپسیم ها برگزار شوند.من به مسئولین میگویم از دلواپسان حمایت کنید چون اینها نگران خطوط قرمز هستند.اگر این انتقاد ها نبود وقتی ما را بی سواد و خشن و . . . میخواندند کنار میکشیدیم الان توافقنامه ی ننگین ژنو اجرایی شده بود و نهایی میشد.ما باید بدانیم در درگیری خدا و کدخدا ، خدا مهم است.سیستم دفاعی ما موشک ها نیستند که آمریکا با یک بمب از کار بیندازد ، سیستم دفاعی ما شهادت طلبی است. مذاکره کننده ها باید هنگام مذاکره عکس شهدای هسته ای را با خود همراه داشته باشند.امروز استقلال با هسته ای است.ما تشکر میکنیم از تیم مذاکره کننده که بر خطوط قرمز پافشاری کردند.یکی از انتقادات ما محرمانه ماندن مذاکرات است.این دروغ بود که با توافقنامه ی ژنو تحریم ها برداشته می شود.مشکل این است که ما میخواهیم مستقل باشیم و آمریکا نمیخواهد ما مستقل باشیم.

*مقتدایی : دشمنان ما بدانند که پای انقلابمان ایستاده ایم.عزیزان ما که دیروز میجنگیدند در کنا ما ایستاده اند و ما را میبینند.ما در جنگ میتوانستیم عبارت برد – برد را بکار ببریم ولی بر این عقیده بودیم که اگر اسلام پیروز شود آنها کوتاه می آیند.من به آقای رئیس جمهور گفتم که قانون اساسی ما بر اساس منافع امت و امت محورانه است ولی رویکرد شما امت محورانه نیست.روحیه ی اشرافیگری در جامعه ی ما دارد رسوخ میکند و ما نگران این هستیم.بعضی فکر میکنند میتوانند با شیب ملایم جامعه را غربی کنند و ما باید با شیب مناسب با آنها بفهمانیم که فرهنگ ما ، فرهنگ شهادت است.من در پایان تاکید میکنم که امید دادن به مردم واجب است و مردم بدانند نگرانی ای نیست و ر دولت اسلامی انحرافی رخ نمیدهد.

*نوبری : آقای روحانی در مواجهه با شعار مرگ بر سازشکار ، گفتند که “ما سازش نکنیم پس خنجر برداریم حمله بکنیم؟! ” اینجا جواب میدهم که سازشکار در معنی مردم ، معنی بدی میدهد و معنی اصلی آن نیست.ما 6 ما تلاش کردیم از طریق صدا و سیما به نقد بپردازیم ولی نگذاشتند و مجبور شدیم در محافل دیگر بگوییم.اکنون با روشن کردن خطوط قرمز توسط رهبری ، خواست همه ی مسئولین و مردم است.تعریف من از موافقتنامه این است : “سندی که مداخلات غیر قانونی آمریکا در قبال ایران را قانونی میکند.”
تیم غربی میخواهد آرام آرام با زیاد کردن جلسات ، خواسته های خود را به خورد مذاکره کنندگان دهد.اینها میخواهند با اصطلاح “گریز هسته ای” ، انرژی هسته ای را کاملا برچینند.من به اصلاح طلبان میگویم که دستتان به آمریکا نباشد و اکنون که وحدت ملی تشکیل شده است به تیم غربی فشار بیاوریم تا در برابر خطوط قرمز کوتاه بیاید.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏