«امان از فراموشی»/حجة الاسلام و المسلمین علیزاده

بسم الله الرحمن الرحیم

«امان از فراموشی»

«انّما النسئ زیادة فی الکفر … » (توبه/37)، آفت علم، نسیان و فراموشی است، و علم مایه جذب همه خیرات و مایه دفع همه شرها است  و جهل و نسیان مزید بر کفر خواهد شد و تذکرِ مستمر مانع نسیان و فراموشی.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند: « وَ لَوْ يُعَجِّلُ اللَّهُ لِلنَّاسِ الشَّرَّ اسْتِعْجالَهُمْ بِالْخَيْرِ لَقُضِيَ إِلَيْهِمْ أَجَلُهُمْ فَنَذَرُ الَّذينَ لا يَرْجُونَ لِقاءَنا في‏ طُغْيانِهِمْ يَعْمَهُونَ (یونس/11) ».

(اگر ما همانطور که مردم، خیر را با عجله می خواهند، شرهای ناشی از اعمالشان را به آنها می چشاندیم، در روی زمین جنبنده ای باقی نمی ماند.)

حضرت آدم علی نبیّنا و آله و علیه السلام به فرزندانش وصیت می کند که با قابیلیان اختلاط نکنند و بر دین پاک خویش استوار بمانند، امّا قابیلیان با استفاده از ابزار و آلات جذابی که داشتند، بالاخره توانستند در بین فرزندان حضرت آدم علی نبینا و آله و علیه السلام نفوذ کرده و علم آنها را به جهل و نسیان تبدیل کنند و آنها را از پاکی هایی که در پناه آن زندگی می کردند خارج سازند و به آلودگی های خودشان از قبیل فحشا و غنا و زنا، دچار کنند و عزّت الهی فرزندان آدم را از آنها سلب و آنها را مقهور و نیازمند به آلات لهو و غفلت از یاد خدا کنند.

امروز هم استکبار خبیث جهانی که از اعقاب و اذناب همان قابیلیان جنایتکاراند به گونه ای دنیا و زینت های گاه آلوده آن را برای مردم سراسر عالم، به خصوص کشورهای اسلامی و به ویژه ایران اسلامی جلوه داده است که اگر خدای نکرده مکر آنها کارگر افتد، انسان به یاد موضع گیری بنی اسرائیل، پس از عبور از دریا با معجزه الهی، وقتی که با آن قوم بت پرست مواجه شدند، می افتد، زمانی که رو به حضرت موسی علی نبیّنا و آله  و علیه السلام کردند و گفتند: برای ما هم همچون این قوم بت هایی برای پرستش قرار بده، «وَ جَاوَزْنَا بِبَنىِ إِسْرَ ءِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْاْ عَلىَ‏ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلىَ أَصْنَامٍ لَّهُمْ  قَالُواْ يَامُوسىَ اجْعَل لَّنَا إِلَاهًا كَمَا لَهُم ءَالِهَةٌ  قَالَ إِنَّكُمْ قَوْمٌ تجَهَلُونَ(اعراف/ 138)».

( و فرزندان اسرائيل را از دريا گذرانديم. تا به قومى رسيدند كه بر [پرستش‏] بت هاى خويش همت مى‏گماشتند. گفتند: «اى موسى، همان گونه كه براى آنان خدايانى است، براى ما [نيز] خدايى قرار ده.» گفت: «راستى شما گروهى هستيد كه نادانى مى‏كنيد» ).

بله، بنی اسرائیل با این که همه آن معجزاتِ بی نظیرِ حضرتِ موسی علی نبینا و آله و علیه السلام را دیده بودند، باز هم به دلیلِ وجودِ زمینهِ نفسانیِ انحراف که از زمانِ زندگیِ ذلیلانهِ تحتِ قدرتِ فرعونِ طاغی در آنها وجود داشت، و هنوز آرزویِ زندگیِ مرفهانه از دلشان بیرون نرفته بود، از موسی علی نبینا و آله و علیه السلام بت های جواهری درخواست کردند و وقتی حضرت موسی علی نبینا و آله و علیه السلام برای یک دوره عبادی از میان قوم خود خارج شد و هارون علیه السلام را بعنوان جانشین خویش قرار داد، درخواستِ خود از موسی علی نبینا و آله و علیه السلام را به دست سامریِّ ملعون تحقق یافته دیدند، و حتی هارون علیه السلام را در راه رسیدن به این خواسته تهدید به مرگ کردند، در چنین شرائطی بود که با بازگشت موسی علی نبینا و آله و علیه السلام، توبه بنی اسرائیل، کشتنِ کسانی که مایهِ ایجادِ این انحراف در بین قوم بودند، قرار گرفت، در واقع یک جنگ داخلی پدید آمد، یک چهارم قوم بنی اسرائیل در این جنگ داخلی کشته شدند.

آیا نه این است که انقلاب ایران و نجات از حکومت خبیث سلطنتی که همه شیاطین عالم آن را پشتیبانی می کردند معجزه آشکار عصر ماست؟

آیا پیروزی های درخشان رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، معجزه مُبرهن دیگر عصر ما نیست؟

آیا خیانت های برخی سیاستمداران داخلی که می توانست پایه های هر حکومتی را بلرزاند به عنایت الهی به دست توانای ولیّ امر مسلمین، نائب عام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به شکل معجزه آسایی بی اثر نشد؟

حال ما با دیدن این معجزه ها، باز هم می خواهیم همچون بنی اسرئیل برای کمی افزودنِ رفاه و زرق و برقِ زندگی، معتکفِ بت هایِ استکباریِ ملعونِ عالم بشویم؟

دست از همه ارزش های الاهیمان در رأس آنها، برائت ابدی از ابلیس و اذنابش، از قابیلیان جنایتکار عالم که سابقه جنایتشان  در ویتنام، افغانستان، پاکستان، عراق، فلسطین، ژاپن و خیانت های ناجوانمردانه شان، در جریانات کودتای 28 مرداد، حمایت از حکومت خبیث پهلوی، کودتای طبس، جنگ نابرابر دژخیمان بعث علیه امّت ایران، فتنه تاریخی سال 88، بر همه آشکار است برداریم؟

هیهات منّا الذلۀ، هیهات منّا الذلة

هرگز، هرگز این علم و یقینیات خود را، کنار نمی گذاریم، و دچار نسیان و جهل نمی شویم، مردم شهید پرور ایران اسلامی، پیرو سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی بن ابی طالب علیهم السلام اند، رهنمود خمینی کبیر رحمة الله علیه را با جان خویش پیوند داده اند که: «اگر دشمن در برابر دین ما بایستد ما در برابر همه دنیایش خواهیم ایستاد»، این کشور و این امت، ثابت کرده است که تحت هدایت الهی ِ ولیّ فقیه دام ظلّه العالی می تواند تمام موانع را پشت سر بگذارد و با بکار انداختن ظرفیت های درونی اش همه تهدیدها را تبدیل به فرصت کند، آنهایی هم که مسابقه گذاشته اند برای این که با قابیلیان زمان، رابطه ای برقرار کنند، از سکوت ولیّ خدا، به نفع خود استفاده نکنند و متوجه باشند که اصرار بر این امر تنها مایه آبروریزی خودشان خواهد شد «فَترَى الَّذِينَ فىِ قُلُوبِهِم مَّرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ يَقُولُونَ نخَشىَ أَن تُصِيبَنَا دَائرَةٌ  فَعَسىَ اللَّهُ أَن يَأْتىِ‏ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِّنْ عِندِهِ فَيُصْبِحُواْ عَلىَ‏ مَا أَسرَّواْ فىِ أَنفُسِهِمْ نَادِمِينَ(52/ مائدة)»

( مى‏بينى كسانى كه در دلهايشان بيمارى است، در [دوستى‏] با آنان (يهود) شتاب مى‏ورزند. مى‏گويند: «مى‏ترسيم به ما حادثه ناگوارى برسد.» اميد است خدا (براى مسلمانان) فتح و پيروزى (فتح مكّه يا شهرهاى مشركين را) پيش آورد، يا از جانب خود امر و فرمانى (درباره كشتن يهود و بيرون كردن آنان را از شهرهاشان) بفرستد تا كسانى (منافقين) كه در دلهاشان بيمارى است از آنچه (شكّ و دو دلى درباره پيغمبر اكرم صلی الله علیه و آله وسلم و دوستيشان با يهود كه) در دلهاشان پنهان ميكنند، پشيمان شوند).

 و همچون سامریّ، که از میان قوم بنی اسرائیل رانده شد، از خیل عظیم امّت فداکار و شهید داده ایران اسلامی حذف و رانده می شوند. این سرنوشتی محتوم است که دیر یا زود گریبان این سطحی نگرهای بی اعتقاد را خواهد گرفت. اینها همان کسانی هستند که باید بترسند، اگر برای رفع مشکلات و حرکت به سمت خیرات دنیایی، ساده ترین، سریع ترین و ذلیلانه ترین راه را برگزینند، و نسبت به ظرفیت های درونی امّت بی توجه و بی اعتماد باشند، شرّهای آسمانی دامنگیرشان شود و دنیا و آخرت خود را خاسرانه از کف بدهند «فَاعْبُدُوا ما شِئْتُمْ مِنْ دُونِهِ قُلْ إِنَّ الْخاسِرينَ الَّذينَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ وَ أَهْليهِمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ أَلا ذلِكَ هُوَ الْخُسْرانُ الْمُبينُ (الزمر/15)».

(پس هر چه را غير از او مى‏خواهيد، بپرستيد « [ولى به آنان‏] بگو: « زيانكاران در حقيقت كسانى‏اند كه به خود و كسانشان در روز قيامت زيان رسانده‏اند آرى، اين همان خسران آشكار است.» ).

«و السلام علی من اتبع الهدی والحمد لله ربّ العالمین»

حجة الاسلام و المسلمین علیزاده

11/7/92

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏