پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه آمریکا مشروح اظهارات مطرح شده در نشست یکی از مقامات ارشد این کشور در مذاکرات 5+1 را منتشر کرد

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا مشروح اظهارات مطرح‌شده در نشست خبری یکی از مقامات ارشد این کشور که در مذاکرات اخیر ایران و گروه 1+5 در نیویورک حضور داشته را منتشر کرده است. این مقام وزارت خارجه آمریکا که نام وی منتشر نشده، در بخشی از اظهاراتش در مورد نشست وزرای خارجه ایران و 1+5، با لحنی تمسخرآمیز در مورد وزیر خارجه ایران «محمد جواد ظریف» سخن گفته است. خوانندگان محترم می توانند برای خواندن مشروح این اظهارت به سایت وزات امورخارجه آمریکا به این نشانی (+) مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس در بخشی از اظهارات این مقام وزارت خارجه آمریکا آمده است: همانطور که می‌دانید، بعد از آنکه وزرای 1+5 دیدار کوتاهی داشتند، ظریف وزیر خارجه ایران هم به ما پیوست. او ارائه‌ای حدود فکر می‌کنم 15 تا 20 دقیقه‌ای داشت.  وی افزوده است: او، آنطور که خانم اشتون (مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا) گفت، «پرانرژی» بود. فکر کنم او (ظریف) به درستی نمی‌داند که منظور ما از پرانرژی چیست. ما «پرانرژی» را عبارتی تملق‌آمیز می‌دانیم. (خنده)

 

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏