راهپیمایی در «جمعه دلواپسیم؛ هشدار به تکرار توافق ضعیف» پس از پایان نمازجمعه های این هفته کشور + بنر و تراکت

کمیته صیانت از منافع ایران طی بیانیه ای، جمعه این هفته را با توجه به اینکه آخرین جمعه قبل از آغاز مذاکرات توافق جامع می باشد را  «جمعه دلواپسیم؛ هشدار به تکرار توافق ضعیف» نامگذاری کرد.

و از سراسر نمازگزاران جمعه تهران و سایر شهرهای کشور خواست تا در این روز به منظور حفظ منافع ملی و دستاوردهای هسته ای و جلوگیری از تکرار توافق ضعیف به راهپیمایی پس از پایان نمازجمعه بپردازند. متن بیانیه کمیته صیانت از منافع ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذينَ يَتَّخِذُونَ الْكافِرينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنينَ أَيَبْتَغُونَ عِنْدَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَميعاً  النساء : 139

بر همه دغدغه مندان انقلاب اسلامی واضح و آشکار است که شرایط کنونی کشور بسیار حساس و تعیین کننده است. به واقع ایران اسلامی در یک مرحله تاریخی از حیات انقلاب اسلامی به سر می برد که اگر مردم و نخبگان در چنین شرایطی بی تفاوت باشند و به تعبیر رهبر انقلاب با حساسیت شرایط را رصد و تحلیل نکنند؛ شاید هیچ حجتی در برابر خداوند تبارک و تعالی برای سکوت و بی تفاوتی نسبت به ساده انگاری ها و خوش بینی های دولت کنونی در قبال رفتارهای زیاده خواهانه آمریکا نداشته باشند و نسل های آینده ی این کشور در مورد ایشان همان قضاوتی را داشته باشند که ما در قبال امضا کنندگان عهدنامه های گلستان و ترکمنچای داریم.

به راستی در شرایطی که دولت همانند مذاکرات گام نخست با پنهان کاری و مخفی نگه داشتن مذاکرات گام نهایی و بی اعتنایی نسبت به حق نمایندگان ملت در اطلاع از جزئیات مذاکرات در واقع عقل جمعی کشور را نادیده می گیرد؛ آیا نباید نسبت به امتیازدهی حداکثری و امتیازگیری حداقلی در مذاکرات گام نهایی آن چنان که در توافق ژنو انجام شد نگران و دلواپس بود؟

به راستی در شرایطی که دولت و رسانه های حامی دولت بلافاصله پس از امضای توافقنامه ژنو تا به امروز با افراطی و تندرو و کم سواد خطاب کردن منتقدین و ایجاد یک فضای مارپیچ سکوت و بالا بردن هزینه برای منتقدین در صدد ایجاد یک فضای خفقان نرم و ترور رسانه ای مخالفان برآمدند، آیا نباید نسبت به تکرار چنین وضعیتی در قبال یک توافق ضعیف دیگر نگران و دلواپس بود؟

با نظر به اینکه دولت در روزهای نخست پس از توافق ژنو، متاسفانه با وارونه نمایی واقعیت، سعی در القای یک پیروزی و دستاورد تاریخی داشت و حتی به اذعان مذاکره کننده ارشد هسته ای کشور با بزرگنمایی و اغراق در نامه به رهبری در باب به رسمیت شناختن حق غنی سازی نیز سعی در انحراف اذهان از متن توافق نمود، آیا نباید نسبت به تکرار این رفتار دولت در خصوص مذاکرات گام نهایی نگران و دلواپس بود؟

حقیقتا در شرایطی که علی رغم ادعاهای دولت راجع به آزادسازی درآمدهای نفتی و شکستن دیوار تحریم ها نتوانسته ایم حتی یک دلار از این درآمدها را برداشت کنیم و متاسفانه قیمت دلار در داخل نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش نیز می یابد، آیا نباید نسبت به فریب کاری و عدم صداقت آمریکایی ها و خوش بینی پایان ناپذیر دولت به ایشان در مذاکرات گام نهایی نگران و دلواپس بود؟

به واقع در شرایطی که علی رغم درخواست صریح شخص رئیس جمهور از اساتید دانشگاه برای دفاع از توافق ژنو هیچ شخصیت دانشگاهی حاضر به دفاع از متن توافق ژنو نشد و رئیس جمهور نیز در نشست اخیر با اساتید از عدم همراهی اساتید دانشگاه اعلام ناراحتی کرد، آیا نباید نسبت به غیر علمی و غیرکارشناسی بودن رفتارهای دولت و بدتر از آن جهل مرکب ایشان در تامین منافع ملی در مذاکرات گام نهایی و امضای یک توافق ضعیف دیگر نگران و دلواپس بود؟

بنابراین بدیهی است که همه دغدغه مندان و دلسوزان کشور از همه جریان های سیاسی می بایست با نگاهی واقع بینانه و انتقادی و به دور از آمال و آرزوها گام در مسیر صیانت از منافع ملت گذارند و با اعلام هشدار نسبت به امضای یک توافق ضعیف و نامتوازن دیگر از بر باد رفتن عزت و منافع ملت جلوگیری نمایند.

از این رو از همه نمازگزارن جمعه می خواهیم پس از نماز جمعه این هفته، در راهپیمایی اعتراضی «جمعه دلواپسیم؛ هشدار به تکرار توافق ضعیف» شرکت نموده و مطالبات و هشدارهای خود نسبت به تکرار یک توافق ضعیف در مذاکرات گام نهایی که در همین روزها در حال انجام است را اعلام نمایند.

فایل بنر و تراکت ها را می توانید دانلود نمائید:

فایل بنر اصلی راهپیمایی

فایل تراکت راهپیمایی

 

مرتبط:

نشریه دلواپسیم، گزیده ای از سخنان اساتید در همایش دلواپسیم + دانلود

11 نظر

 1. احمد گفت:

  سلام
  این که گفته شده ( هیچ شخصیت دانشگاهی حاضر به دفاع از متن توافق ژنو نشد و رئیس جمهور نیز در نشست اخیر با اساتید از عدم همراهی اساتید دانشگاه اعلام ناراحتی کرد،) درست نیست..برخی از فعالان سیاسی و دیپلمات موافقت کرده اند. این هم اسامی انها :

  http://tadbirkhabar.com/news/political/18662

  http://tadbirkhabar.com/news/economy/18963

  • حمید گفت:

   وای چه تعداد زیادی و چه تحصیلاتی دارن این تعداد زیاد استاد حامی! چقدر با سواطن!!
   احمد آقا توروخدا انقدر افشاگری نکنید…..

 2. یاشار گفت:

  ببخشید شماها کی هستین که از منافع من ایرانی میخاین حمایت کنین به چه حقی بابا به خدا ما هم دین و ایمون سرمون میشه هر هفته هیئت میریم این راهش نیست به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام نزنین اسلام رو کردین اسباب خنده مردم با این کراتون از نتیجه کارای شما نمی تونیم ریش بزاریم برید بشنین سر جاتون شماها اگه دلواپس بودین این هشت سال ریاست احمدی نژاد کجا بودید بهتره دلواپس مردمی باشین که با چهارصد هزارتومن حقوق یه ماه رو با هزارتا بدبختی سر می کنه نکنه دلواپس رانت و اینا هستین که با امدن روحانی از دستتون رفته جواب خدارو روز قیامت چی میخاین بدین من یکی موندم……..

  • شایان گفت:

   من یکی از شرکت کنندگان در همایش بودم. ما یک مشت کم سوادیم که منابع خاص تغذیه شدیم…. اینجوری خوبه؟
   شما هم بی خود ژست سخنگویی از جانب مردم نگیر. اگر راست میگید یه همایش برای موافقان توافق ژنو برگزار کنید ببینم چند تا قرتی میریزن ازتون حمایت کنن.

   • حسین گفت:

    تو ایرانی اگر یک جو غیرت داشتی مینشستی متن توافق نامه رو میخوندی تا ببینی چه گندی زدن. بی خود خودت رو ایرانی جلوه نده.
    ایرانی با غیرت است، آگاه است، مثل کبک سرش زیر برف نیست، بصیر است ، دشمن شناس است.

    یک عده نشته اند و سرشان زیر برف است و هیچ کاری نمیکنند. تا کسی می خواهد کاری انجام دهد صدایشان بلند میشود که من هم هستم…

  • امیر گفت:

   ما همه نگران رانت و وضع اقتصادی هستیم ولی کل بحث این هست که با یک توافق ضعیف نه خدا رو داریم نه خرما!

 3. soorena گفت:

  رهبر مملکت نمیگه دلواپسم شماها کی هستید که از ولایت جلوتر افتادید و کاسه گرمتر از آش شدید؟ همینقدر که نظراتتون و دلواپسیتون از توافق هسته ای همراه و همگام با دلواپسی های اسرائیل و عربستان و جناح جنگ طلب نئوکان های آمریکا هست برا معرفی خودتون و ماهیتتون بسه . اما در مورد قرتی هایی که شکر خوردید باید عرض کنم عجله نکن ، به وقتش قرتی ها هم میان تو خیابون . اونوقت یاد می گیرید که باید دلواپس چی باشید .
  عزت کم .

 4. حسین گفت:

  بعضی از دوستان نظر ننویسند کسی بهشان نمیگوید که … هستند

 5. حسین گفت:

  تو چند سال اخیر شما کجا بودین که همایش برگزار کنین؟

  خشک شدن دریاچه ها و جنگلها..
  دزدیده شدن میلیاردی بیت المال…
  منزوی شدن ایران در دنیا ..
  کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
  تعطیلی کارخونه ها و عدم پرداخت حقوق بعضی کارگرها
  گرونی داروها و مشکل درمان بیماران کشور
  و بسیاری از موارد مهم دیگه واستون ارزش نداشت که همایش بگذارین؟
  اینها شما رو دلواپس نکرد تو این چند سال؟؟؟

 6. روزهای ابری گفت:

  خشک شدن دریاچه ها و جنگلها طی 8سال اتفاق افتاده؟ !!!

  ریشه ی هرچی گرونی و بی فرهنگی برمیگرده به پشت جبهه ی دولت تدبیر و امید

  منزوی شده بودیم که سرچشمه ی جریان بیداری اسلامی شدیم؟ !!!

  اما در مورد دزدی ها؛ فقط برای نمونه شرح حال بابک زنجانی رو مطالعه بفرمایید!

  • حسین گفت:

   با سلام به روزهای ابری…
   و امید به رسیدن روزهای آفتابی!!

   چندساله که دریاچه ارومیه رو به خشکی رفته؟ شما در آن زمان در قید حیات نبودید؟

   میشه روشنتر بگین گرونی تو این چند سال اخیر ناشی از تحریم و … چه ربطی به دولت تدبیر و امید داشته؟ حالا به فرض محال و به هر علت، بالاخره تو این چندسال چرا دلواپس این گرونی و فشار اقتصادی به مردم نشدین تا همایش بگذارین.
   منزوی شدن و نشدن هم بر میگرده به چهره جهانی و آمار حضور شرکتها و توریستهادر ایران و میزان همکاری ایران در دنیا و روابط بین الملل… برمیگرده به روابط با کشورهای پیشرفته و نه یک مشت کشور آفریقایی.

   دزدیها هم که هر دوره ای بوده و هست ولی چرا دلواپس این چیزها نمیشوید؟ چرا برای گرفتن پول بیت المال و تسریع در مجازات عاملین این اختلاسها تجمع نکرده اید و راهپیمایی راه نینداخته اید؟

   کاهش ارزش پول ملی چطور؟ لابد ارزش زیادی نداشته که نگران باشید.

   عدم پرداخت حقوق ماهیانه کارمندان دولتی و یا خصوصی که مقابل مجلس تجمع کرده و میکنند نیاز به دلواپسی نداشته و ندارد؟
   استفاده از بنزین موسوم به پتروشیمی در دولت پیشین که مخلوطی از بنزن (سرطانزا) و بنزین معمولیست به نگرانی شما منجر نگردیده؟
   در ضمن حرف من برای تعیین مسببین و عوامل این مشکلات نبود (که خود جای بحث جداگانه دارد)، حرف من دلیل عدم دلواپسی شما در جریان این همه مسئله مهم در این چند سال اخیر بوده است.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏