کفن‌پوش‌ها و کفش‌پران‌ها

محمدمهدی فاطمی صدر

دور نیست که جریان سبز (امریکنوفیل) به جای «کفن‌پوش» به‌گوید: تروریست. این عبارتی است که امریکایی‌ها برای توصیف نیروهای بی‌تعریفی که با آن‌ها می‌جنگند استعمال می‌کنند، و سبزها در مصر و اسرائیل و ایران طبیعتاً همان را می‌گویند.

واقعیت آن است که طی سه دهۀ گذشته سبزهای لیبرالیست در درک جریان حزب ا… توفیق چندانی نداشته‌اند و نتیجۀ بهتری از سرخ‌های مارکسیست نگرفته‌اند که ما را «فالانژ» می‌خواندند.

تجربۀ فتنۀ سال هشتاد و هشت نشان داد که مراتب جریان سبز از دل کاخ سپید تا زیر پل کالج، ارکان کودتای خود را به روشنی تدبیر کرده بودند و آن‌چه خارج از محاسبۀ آن‌ها بود همین جریان بی‌تعریف حزب ا… بود، که دست آخر مقهور او شدند.

یعنی امریکایی‌های اجنبی و وطنی نه تنها در فضای عملیات سخت، که در صحنه‌های بسیار نرم‌تر نیز گرفتار ماهیت نامتقارن حریفی شده‌اند که نه او و نه جنگیدنش را نمی‌شناسند؛ و ساده‌ترین چاره هیولا ساختن از او است.

جریان حزب ا… البته در محاسبات کلاسیک و در چارچوب جمهوری‌های متعارف امر بی‌تعریفی است، اگر نه حزب ا…در قوارۀ انقلاب اسلامی به روشنی تعریف و بازتعریف می‌شود و منطبق بر قواعد شیعی امام-امت از دل روستایی در میناب هم می‌توان با اتفاقات روستاهای حاشیۀ حلب همراه شد.

با این توصیف و با رجوع به ماهیت دولت سبز امید ناگزیر یکی از اولویت‌های او مهار جریان حزب‌الله خواهد بود. این کار و حتی درک این جریان البته به دلائلی که ذکر شد میسر نخواهد بود؛ ان شاء ا…. پس از این است که برنامۀ انقطاع نیروهای انقلاب از توده‌های جمهوری با بازتعریف حزب ا… به مثابۀ یک جریان افراطی یا گروه فشار یا سازمان ترور به راه خواهد افتاد.

تا تروریست خوانده شدن ما البته نیاز به عناوین دیگری است که در این فاصله به تمامی عناصر بی‌تعریف حزب ا… و تمامیت حرکت‌های انقلابی دلالت کند؛ و تصور می‌کنم کفن‌پوش‌ها را این بار نه به عنوان چماق‌دار و نه خشونت‌طلب و نه ساندیس‌خور، که کفش‌پران خواهند خواند.

این به سادگی به معنای برپایی شبکه‌ای دلالی است که تمام نهضت اسلامی و حرکت‌های انقلابی را به حرکت‌هائی جاهلی و کفش‌پرانی‌هائی کور تأویل می‌کند، که همه می‌دانند از که‌ها صادر می‌شود و هیچ کس با ایشان همراه نیست.

زمینه‌های این کار البته در گزارش مغشوش کارگروه امنیت مجلس شورای جمهوری فراهم شد و دروغ‌پردازی منافقین سبز از اتفاقات بازگشت رئیس جمهوری از امریکا اولین حرکت جدی برای تثبیث این دال در فضای عمومی جمهوری است.

چاره البته حفظ همان هویت نامتقارن حزب‌الله ذیل ساختار امام-امت است؛ تثبیت این واقعیت که حزب ا… اگر چه در عمل سخت بسیار توانا است (نمونۀ سوریه) اما تنها با اذن امام امت به این عرصه وارد خواهد شد، و در نبود این اذن (نمونۀ بحرین) حتی در برخورد با خشونت حریف راه خود را با بیرون بردن صحنه از تقارن پیش خواهد برد.

khoshunat

برگی از خشونت‌های گستردۀ جریان سبز در سال 88

فارغ از این‌ها هم نمایش اندکی از خشونت یلۀ سبزها در خیابان‌های نیویورک تا خیابان‌های قاهره تا خیابان‌های تهران کافی است تا معلوم شود کفش جهالت اندازۀ پای چه کسی است …

تریبون مستضعفین

1 نظر

  1. علی گفت:

    جنبش سبز خیلی از شما بهتر هستند .دل شما برای ملت نسوخته فط دنبال منافع خود هستید همین بس . خدایا ایران به کجا رسید که این آدم ها تصمیم گیر یک ملت شدند آقایان امثال شما هیچ بوی از فرهنگ و تمدن نبردند جرات داری بچاپ که بعید میدونم

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏