ایزدی:دلواپسیم که امتیازات مورد نیاز کشور در گام نهایی گرفته نشود

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت:‌ دلواپسیم که به دغدغه‌های طرف مقابل توجه کنیم و در گام نهایی همه امتیازات را به طرف مقابل بدهیم اما امتیازاتی که مورد نیاز کشور است را نگیریم.

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از خبرگزاری فارس، فؤاد ایزدی استاد دانشگاه تهران در گردهمایی منتقدین توافق ژنو که با عنوان «دلواپسیم» در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران برگزار شد، گفت: ما نباید توافق ژنو را سیاه و سفید ببینیم فرصت‌هایی هم در توافق وجود دارد که وزارت خارجه باید از آنها استفاده کند.

وی افزود: سؤالی که مطرح است این است که ما به دغدغه‌های طرف مقابل توجه کنیم و همه امتیازات را به طرف مقابل بدهیم و در گام نهایی نیز این امتیازات بیشتر هم باشد اما آن امتیازاتی که کشور نیاز دارد را نتوانیم بگیریم.

ایزدی گفت: این نگرانی وجود دارد که در گام نهایی نیز مانند توافق ژنو امتیازاتی بدهیم اما هیچ نگیریم و طرف مقابل نیز به تعهدات خود بی‌توجهی کند. دلواپسی ما این است که نگاه مسئولان باعث می‌شود طرف مقابل ترغیب شود تا امتیازات بیشتری از ما بگیرد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: آمریکا این هدف را دنبال می‌کند که نگذارد کشوری قدرتمندتر از رژیم صهیونیستی بشود و این موضوع ربطی به مسئله هسته‌ای ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد:‌ نگرانی که وجود دارد این است که طرف مقابل همه امتیازات را می‌گیرد و هیچ اقدامی برای اجرای تعهدات خود نمی‌کند و این دلواپسی وجود دارد که توافقی که در سعدآباد در سال 82 اتفاق افتاد دوباره تکرار شود.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏