نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان به ضرغامی

کلی گویی و دفاع یک طرفه از توافق ژنو کمکی به منافع ملی نمی کند / بی شک انعکاس یکطرفه و مبهم دیدگاههای بانیان توافقنامه که در بیشتر موارد به کلی گویی و عدم پرداخت به جزئیات ختم میشود و البته متاسفانه سیاست صدا و سیما در چند ماه گذشته بوده است، هیچ کمکی به منافع ملی نخواهدکرد.

نزدیک به سه ماه از آغاز اجرای توافق ژنو می گذرد و در حالی که طی این مدت صدا و سیما در همسویی تمام عیار با دولت، تنها به مدح این توافقنامه مبهم و عجیب پرداخته است، این روزها منتقدان توافق نامه ژنو بیشتر در تلاش هستند تا با حضور در رسانه ملی، انتقادات خود را نسبت به این مساله مطرح کرده و مردم را نسبت به زوایای پنهان آن آگاه سازند.

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از رجانیوز، در همین راستا پس از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به عزت الله ضرغامی جهت حضور در رسانه ملی و نقد توافق ژنو و مخالفت رییس صدا و سیما با این موضوع، این بار بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان طی نامه ای خطاب به رییس رسانه ملی از وی خواسته است با فراهم کردم فرصت حضور برای منتقدان دولت، رسانه ملی به جای کلی گویی و دفاع یک طرفه از توافق ژنو اجازه دهد تا صدای دیگری نیز درباره این توافق به مردم برسد.

متن کامل این نامه را می خوانید:

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس عزت الله ضرغامی

ریاست محترم سازمان صدا وسیما
با سلام واحترام ، به استحضار میرساند باتوجه به درخواست جمع کثیری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص نقد توافقنامه ژنو و همچنین وجود پرسشها و ابهامات گوناگون در مورد مفاد آن توافقنامه، انتظار میرود با ایجاد فضایی جهت حضور آراء مختلف و برگزاری مناظرات و میزگردهای تخصصی با حضور مدافعین و منتقدین توافقنامه ژنو در سیمای جمهوری اسلامی، گامی روشنگرانه در جهت برطرف شدن ابهامات بسیار موجود برداشته شود.
بی شک انعکاس یکطرفه و مبهم دیدگاههای بانیان توافقنامه که در بیشتر موارد به کلی گویی و عدم پرداخت به جزئیات ختم میشود و البته متاسفانه سیاست صدا و سیما در چند ماه گذشته بوده است، هیچ کمکی به منافع ملی نخواهدکرد.
طبیعی است که نقد و بررسی عالمانه توافقنامه ژنو، اگر به آشکارشدن اشکالات آن  بینجامد، فرصتی خواهد بود برای اصلاح اقدامات انجام گرفته؛ و اگر موید تلاشهای صورت گرفته باشد، فرصتی خواهد بود جهت همراهی و پشتیبانی آحاد مردم ونخبگان.
بنابراین انتظار به حق جامعه دانشگاهی ازجنابعالی اینست که به تقاضای نمایندگان ملت که البته بطور صحیح با در نظر گرفتن منافع کشور مطرح شده است پاسخ مثبت داده، فرصت مناظره وگفتگو را فراهم سازید.
ومن الله التوفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان
فروردین 1393

1 نظر

  1. امیرحسین گفت:

    افرین کاش همه مسولین و … بیدار بودن و سرشون رو زیر برف نمیکردن

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏