اینکه «ما احتیاجی به سوخت 20 درصد نداریم» حرف خفت باری است

زیباکلام تأکید کرد: آقای صالحی شما بهتر می دانید که حداقل این سوخت هیچ مصرفی هم اگر نداشته باشد برای راکتور تحقیقاتی تهران می توان از آن استفاده کرد.

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از‬ خبرگزاری دانشجو، سعید زیباکلام در در گرگان با اشاره به مصاحبه ی علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با نشریه مثلث و مناظره ی ایشان با مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی که صالحی اظهار داشت «منتقدین توافقنامه ژنو محل مصرف سوخت هسته ای 20درصد را پیدا کنند تا ما تولید کنیم»! گفت:آقای صالحی؛ اگر ما احتیاجی به این سوخت نداشتیم پس چرا آن همه هزینه کردیم آن هم از خون دانشمندانی که شبانه روز برای آن زحمت کشیدند؟!

استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: کشوری که آن همه تحریم و درگیری را تحمل کرد تا سوخت 20درصد تولید کند و نهایتا با خون دل های شهریاری و احمدی روشن و بسیاری شهید هسته ای دیگر به آن دست یافت، آیا درست است که اکنون گفته شود همه‌ی این ها بی مورد بوده و ما نیازی به این سوخت نداریم؟! آقای صالحی! این سخن خفت بار است.

زیباکلام تأکید کرد: حداقل صادقانه به ملت فهیم ایران بگویید برای مثال در شرایط فعلی مجبور شدیم 20درصد را واگذار کنیم اما گفتن اینکه اصلا محل مصرف این سوخت در کشور وجود ندارد و اینکه ما نیازی به آن نداریم غلط و نابجا و ناشایست است، از شما می پرسم راکتور تهران به این درصد سوخت احتیاج دارد یا خیر؟! آقای صالحی شما بهتر می دانید که حداقل این سوخت هیچ مصرفی هم اگر نداشته باشد برای راکتور تحقیقاتی تهران می توان از آن استفاده کرد.

این تحلیلگر سیاسی در پایان با انتقاد از برخی مطبوعات و نمایندگان مجلس تصریح کرد: حال که همه ی ذخایر اورانیوم غنی سازی شده ی 20درصد خود را از دست داده ایم و جلوی تولید آن نیز گرفته شد وظیفه داریم به روشنگری و آگاهی بخشی بپردازپرداز

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏