کلینتون: انتقادات اسرائیل از «توافق ژنو» ، به دیپلماسی آمریکا در قبال ایران کمک می‌کند!

وزیر سابق خارجه آمریکا در یک نشست پشت پرده در واشنگتن تصریح کرد انتقادات آشکار اسرائیل از توافق «ژنو» خوب است و به دیپلماسی آمریکا در قبال ایران کمک می‌کند.

خبرگزاری فارس: کلینتون: انتقادات اسرائیل از «توافق ژنو» به دیپلماسی آمریکا در قبال ایران کمک می‌کند

به گزارش سایت کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، به نقل از روزنامه صهیونیستی «عاروتص‌ شوع»، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا در یک نشست محرمانه در واشنگتن گفت که نگرانی‌های آشکار اسرائیل از اینکه توافق ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) در «ژنو» ناکارآمد بوده است، به دیپلماسی آمریکا در قبال ایران کمک می‌کند و به ادامه فشارها بر ایران و همپیمانان این کشور ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد که هشدارهای اسرائیل برای حمله احتمالی نظامی در ایران جدی گرفته می‌شود و روسیه و چین تحت تأثیر ترس یک حمله نظامی تل‌آویو قرار می‌گیرند.

کلینتون در ادامه گفته‌های خود اعلام کرد که نگرانی‌ها از حمله احتمالی اسرائیل احتمالاً ایران را در گفت‌وگو با دیپلمات‌های آمریکایی منعطف‌تر کرده است.

اظهارات وزیر خارجه سابق آمریکا در تناقض با موضع رسمی آمریکا است که انتقادهای اسرائیل از توافق ژنو با ایران را رد کرده است. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» خواسته بود که در انتقادهایش از توافق ژنو بکاهد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است که امنیت اسرائیل با اجرای توافق ایران و 1+5 در ژنو بیشتر می‌شود.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏