قطعنامه پایانی: «کاسبان تحریم» به دنبال گرفتن ماهی «رابطه با آمریکا» هستند/ به دنبال استیفای حقوق ملت باشید، نه دفاع از «صداقت آمریکایی‌ها»

راهپیمایان در قطعنامه پایانی راهپیمایی، به کسانی که از فرط ذوق‌زدگی، چشمان خود را به روی ظلم‌ها و جنایت‌های آمریکا در سرتاسر جهان بسته و حتی بیلبوردهایی که به «صداقت آمریکایی‌ها» کنایه می‌زنند بر نمی‌تابند، هشدار دادند که در مسئله مهمی مانند «استکبارستیزی» تا این حد خودسرانه و بی‌توجه به منافع کشور عمل نکنند.

راهپیمایان «جمعه تسخیر لانه های جاسوسی آمریکا»، در قطعنامه پایانی این راهپیمایی، به کسانی که از فرط ذوق‌زدگی، چشمان خود را به روی ظلم‌ها و جنایت‌های آمریکا در سرتاسر جهان بسته و حتی بیلبوردهایی که به «صداقت آمریکایی ها» کنایه می‌زنند را بر نمی‌تابند، هشدار دادند که در مسئله مهمی مانند «استکبارستیزی» تا این حد خودسرانه و بی‌توجه به منافع کشور عمل نکنند، و در شرایطی که شاهد فوران خشم مردم جهان از جاسوسی آمریکا –حتی علیه متحدان خودش هستیم-، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در سال 58 را به عنوان یک موضوع افتخارآمیز و نشانه پیشگامی و تیزبینی ملت ایران بدانند.

متن کامل قطعنامه پایانی این راهپیمایی به این شرح است:

ما نمازگزاران جمعه سراسر کشور ضمن محکومیت جاسوسی های گسترده دولت امپریالیست ایالات متحده اعلام می داریم:

1- 13 ام آبان ماه، سالروز جاودان شکست هیمنه آمریکایی ها در جهان و تحقیر قدرت پوشالی ایالات متحده در طول 444 روز اسارت دیپلمات های جاسوس این کشور در دستان قدرت دانشجویان خط امام بوده و کسانی که ساده لوحانه به دنبال حذف شعار «مرگ بر آمریکا» و کمرنگ کردن روحیه استکبارستیزی ملت هستند، باید بدانند که آب در هاون می کوبند؛ چرا که امامِ ملت ایران، خمینی کبیر است، نه نلسون ماندلا؛ و ملت ایران در کنار تمام ظلم های تاریخی و بزرگ آمریکا علیه ایرانیان، خون صدها هزار شهید گلگون کفن خود را که بی تردید اول از همه بر ذمه آمریکایی هاست نه «می بخشد» و نه «فراموش می کند».

2- افشای جاسوسی های گسترده ایالات متحده از ملت های سرتاسر دنیا و حتی مردم آمریکا شاهد دیگری بر خوی استکباری و تجاوزگر آمریکایی هاست که به بهانه منافع ملی خود، تمام حریم ها و مرزهای انسانی را در نوردیده و حتی به نزدیکترین متحدان خود نیز رحم نمی کنند. بی تردید تقارن این افشاگری با سی و چهارمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی این کشور در تهران عمق بصیرت دانشجویان پیرو خط امام مبنی بر کور کردن چشم فتنه در ایران را نمایش می دهد.

3- مطابق اسنادی که اخیراً افشاء شده است، ایران در صدر کشورهای در معرض تهدید جاسوسی آمریکا قرار دارد و تنها طی یک ماه، بیش از 1.7 میلیارد تماس تلفنی ایران شنود شده و 14 میلیارد قلم داده از ارتباطات اینترنتی ایرانیان جمع‌آوری گردیده است. مطالبه ما از مسئولین دولت و قوه قضائیه و نیز نمایندگان مجلس، پیگیری این نقض آشکار امنیت و حریم خصوصی مردم ایران، و برخورد قاطع با عوامل تسهیل کننده این خیانت نابخشودنی است.

4- جمع آوری بیلبوردهای ضدآمریکایی از سطح شهر تهران، بار دیگر اثبات کرد که برخی مسئولین دولتی در ادعاهای خود با مردم صادق نیستند و متأسفانه جریان خزنده ای در کشور نقش «کاسبان تحریم» را ایفا کرده و از سختی های معیشتی مردم و تحریم های ظالمانه غرب علیه ملت ایران، کیسه خود را می دوزند و به دنبال گرفتن «ماهی رابطه با آمریکا» از آب گل آلود تحریم ها هستند. اگر واقعا مسئله دولت، حل پرونده هسته ای است و برنامه ای برای رابطه با آمریکا وجود ندارد، چرا کسانی در تهران، کاسه داغ تر از آش شده و حتی چند طرح گرافیکی که در «صداقت آمریکایی ها» تردید وارد می کند را نیز تحمل نمی کنند؟ ملت ایران توقع دارد مسئله‌ی نمایندگانش استیفای حقوق و منافع ملی ایرانیان باشد، نه دفاع از صداقت آمریکایی ها.

5- 13 آبان ماه برای آنها که به دنبال سازش با آمریکا هستند، فرصت مناسبی است تا به خود آیند و فرصت گرانبهای خدمت به ملت شریف ایران را فدای رویاپردازی ها و رفتارهای غیرحرفه ای در عرصه سیاست خارجی نکنند. علی الخصوص در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای، و در شرایطی که اخبار نگران کننده ای از معامله بر سر حقوق هسته ای کشور به گوش می رسد، ما راهپیمایان جمعه سراسر کشور خواستار شفاف سازی و در نظر گرفتن حساسیت های به حق ملت ایران پیرامون امتیازاتی هستیم که از طرف ایرانی قرار است به طرف غربی داده شود. آیا به راستی پذیرش پروتکل ننگین الحاقی، تعلیق غنی سازی 20 درصد، شبه تعطیلی تاسیسات هسته ای فردو و اراک و حفظ آنها به شکلی نمادین و سمبلیک -که آن هم کاملا کارکرد داخلی دارد- و محدودیت جدی غنی سازی 5 و 3.5 درصد که متاسفانه بنابر اخبار متعدد از هم اکنون و پیش از هرگونه توافقی در نطنز اعمال شده، مطابق منافع ملی است؟ در هر حال امید است که این اخبار صحیح نبوده و مسئولین محترم قویا نسبت به تکذیب آنها اقدام کنند.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏