رهبر جمهوری خواهان کنگره: گزینه نظامی درباره ایران روی میز باشد

اریک کانتور، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا گفته است گزینه اقدام نظامی باید درباره ایران روی میز باشد. وی ادعا کرد: «گزارشی که می‌گوید ایران ممکن است تنها 1 ماه با دسترسی به اورانیوم غنی‌شده تسلیحاتی برای ساختن بمب فاصله دارد، بسیار هشدار دهنده است. فاصله ایران با بمب 1 ماه باشد یا 1 سال، گامهای مصمم ایران برای رسیدن به سلاح اتمی تهدیدی مستقیم و جدی برای آمریکا و متحدان ماست.»

به گزارش کمیته صیانت از منافع ایران به نقل از فارس، اریک کانتور، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا گفته است گزینه اقدام نظامی باید درباره ایران روی میز باشد.

وی ادعا کرد: «گزارشی که می‌گوید ایران ممکن است تنها یک ماه با دسترسی به اورانیوم غنی‌شده تسلیحاتی برای ساختن بمب فاصله دارد، بسیار هشدار دهنده است. فاصله ایران با بمب یک ماه باشد یا یک سال، گامهای مصمم ایران برای رسیدن به سلاح اتمی تهدیدی مستقیم و جدی برای آمریکا و متحدان ماست.»

وی گفت گزینه حمله به ایران باید مورد بررسی قرار گیرد.

کانتور گفت: «لازم است ایران فوراً به مخالفتش با تقاضاهای مکرر شورای امنیت و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایان دهد. برای آمریکا تمامی گزینه‌ها از جمله استفاده از زور نظامی باید روی میز باشد تا ایران را از دستیابی به خطرناکترین سلاح‌ها بازدارد.همه ما می‌خواهیم مذاکرات موفق شوند، اما واضح است که زمان از دست می‌رود.»

گزارشی که مرکز علوم و مطالعات بین‌الملل روز پنجشنبه منتشر کرده مدعی شده ایران در صورت استفاده از تمام ذخائر هگزافلوراید خود که تقریباً تا 20 درصد غنی شده است، تا یک ماه دیگر می‌تواند بمب اتم تولید کند.

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏