مقام ارشد کاخ سفید: آمریکا تحریم‌های ایران را پیش از مذاکرات کاهش نمی‌دهد

معاون مشاور امنیت ملی آمریکا با اشاره به اینکه کاخ سفید قصد ندارد تحریم‌های ایران را پیش از برگزاری مذاکرات هسته‌ای کاهش دهد بر ضرورت اتخاذ گام‌هایی عینی از جانب تهران تأکید کرد.
 بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا، در نشست واشنگتن رویترز، اعلام کرد که آمریکا قصد ندارد قبل از مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌ها را کاهش دهد.
وی در ادامه افزود قبل از اینکه آمریکا بتواند تحریم‌ها را کاهش دهد، ایران باید “گام‌هایی عینی” درباره مسأله هسته‌ای اش بردارد. “قبل از اینکه به سراغ کاهش تحریم‌ها برویم باید شاهد اتخاذ گام‌هایی عینی از جانب ایرانی‌ها درباره وضعیت برنامه هسته‌ای‌شان باشیم.”
رودز در ادامه با اشاره به اینکه کاخ سفید از قانونگذاران می‌خواهد تا در بررسی تحریم‌های جدید پیشرفت مذاکرات را نیز در نظر داشته باشند اعلام کرد که دولت اوباما خواهان انعطاف‌پذیری کنگره برای بررسی درستیابی به توافق است.
این مقام ارشد کاخ سفید گفت: “همانگونه که درباره ایران گفته‌ایم، اگربتوانیم این موضوع را حل کنیم آنها می‌توانند به جامعه بین‌المللی بپیوندند و فرصت‌های اقتصادی فزاینده‌ای را برای شهروندان‌شان پدید آورند. این وضعیت بهتر از تبدیل شدن به دولتی منزوی، فقیر و مسکین به مانند کره شمالی است.”
وی در ادامه افزود: “باید منتظر ماند و دید که مذاکرات ایرانی‌ها به چه منوالی ادامه پیدا می‌کند اما من فکر می‌کنم که کره شمالی داستانی هشدار دهنده برای کشورهایی است که می‌خواهند به بمب هسته‌ای دست یابند.”
منبع: خبرگزاری دانشجو

نظرتان را بنویسید

آخرین اخبار

+‬‏